התלמידים מיחזרו 2.5 מיליון בקבוקים בשנת 2012

  מנחה: בית ספר התיכון א-רשידיה בירושלים זכה במקום הראשון בפרויקט איסוף בקבוקים ריקים למיחזור. בית הספר התמודד מול 2500 בתי ספר אחרים על פרס של 25 אלף שקל, זאת משום שהתלמידים בו הצליחו לאסוף 83 אלף בקבוקים ריקים. בנושא זה מצטרף אלינו מנהל בית הספר ממזרח ירושלים, מר אסעד עוייס. קודם כל מזל טוב על זכייתכם. מה גרם לכם להשתתף בתחרות?

  אסעד עוייס: ראשית תודה על הברכות. מה שהוביל אותנו להשתתף בפרויקט הייתה העובדה שהוא נוגע לערכים התרבותיים של בית הספר, המאמין בחשיבות השמירה על הסביבה. אנחנו מוסלמים ויודעים שדת האסלאם מצווה עלינו לשמור על סביבתנו ולעשות את כל הדרוש למען שמירה על הסביבה והנחלת ערכים אלו לתלמידינו.

  מנחה: איך החלטתם להשתתף? איך נודע לכם על התחרות?

  עוייס: האמת היא שנודע לי על הפעילויות שנערכו ברחבי הארץ במסגרת פרויקט זה דרך האינטרנט. החלטתי ליצור קשר ולהציע שבית הספר ישתתף בו. מנכ"לית התאגיד, נחמה רונן, בירכה על היוזמה ומכאן הצטרפנו והתחלנו להפיץ את הרעיון בקרב תלמידינו.מנחה: 25 אלף שקל הוא סכום לא פעוט עבור בית הספר. מה תעשו בו?

  עוייס: 25 אלף שקל הוא סכום לא פעוט, אך גם לא עצום.. יש לנו רעיונות רבים לשימוש בו. בין היתר דיבר עוייס על תמיכה בתלמידים עם רקע סוציו- אקונומי קשה ועל קיום טיולים להכרת הארץ. עוייס הדגיש ואמר כי בית הספר לא הצטרף לפרויקט לשם הפרס הכספי, אלא בשל ערכיו.

  מנחה: תודה רבה לך מנהל בית ספר התיכון א-רשידיה, מר אסעד עוייס, ושוב מזל טוב על זכייתכם.