מרכולים לא יוכלו לדחות בקבוקים לפני הפסח

קטגוריה: עיתונות
תגיות: תאגיד המיחזור אל"ה, מיחזור, מיחזור בקבוקים, איסוף בקבוקים, בקבוקי פיקדון

במשרד להגנת הסביבה החליטו לשים סוף לתופעה בה רשתות מזון ומרכולים אוסרים על קבלת בקבוקים למיחזור מלקוחות בימים שלפני חג הפסח.

בתי עסק מסרבים לקבל בקבוקים למיחזור כמה ימים או שבועות לפני החג בתואנה שמדובר בחמץ, וזאת למרות שהן עדיין מוכרות חמץ.

במכתב שנשלח בסוף-השבוע על-ידי חברת הכנסת יעל כהן-פארן (המחנה הציוני), שהגיע ללשכת השר להגנת הסביבה זאב אלקין, היא העבירה לשר פנייה מצד צרכנים דתיים שהלינו על כך שרשתות המזון מסרבות לקבל מהם בקבוקים קודם לכניסת איסור החמץ לתוקף.

כהן-פארן הזכירה סיכום שנעשה בעבר בין המשרד לרב הראשי לישראל לפיו בימי הפסח (החל בבוקר ערב החג) יוכלו המרכולים שלא לאפשר קבלת בקבוקים.

במשרד להגנת הסביבה קיבלו את טענותיה של הח"כית, וקראו לציבור הנתקל בתופעה להגיש תלונה. בתגובת המשרד ל-News1 נמסר: "ממכתבה של חברת הכנסת כהן-פארן עלול להשתמע כי משיקולי כשרות, המשרד להגנת הסביבה מעלים עין מאי-קיום החוק וחובת החזרת הפיקדון מבתי עסק טרם חג הפסח. יודגש כי לא כך הדבר - רשתות שמסרבות לקבל את בקבוקי הפיקדון לפני ערב חג הפסח, ייקנסו.

"אנו מבקשים מחברת הכנסת ומהציבור למסור למשרד פרטים מדויקים על אודות החנויות ורשתות המזון המדוברות אשר מסרבות לקבל בקבוקים למחזור בימים אלה.

"בנוסף, אם הציבור נתקל ברשת שאינה מוכנה לקבל את בקבוקי הפיקדון לפני ערב החג, נא לפנות למוקד הסביבה בטלפון כוכבית6911 או בדוא"ל pniot@sviva.gov.il ".


לחץ להורדת הכתבה