ילדי הגנים במתנה מיוחדת למדינה

קטגוריה: בתי הספר בעיתונות
תגיות: מיחזור בקבוקים, תאגיד המיחזור אל"ה, פעילת מיחזור, מיחזור בגני הילדים, איסוף בקבוקים

בחודשים האחרונים עמלו כ- 10,000 ילדים מכ-350 גני ילדים בראשון לציון על הכנת מתנה מקורית ואישית למדינה ישראל, לרגל חגיגות יום הולדתה ה-70. את התוצר תוכלו לראות בעצמם

"מתנות קטנות", פרויקט מיוחד של האגף לחינוך קדם יסודי בעיריית ראשון לציון בשיתוף תאגיד המיחזור אל"ה, התבצע בחודשים האחרונים בכל גני הילדים בראשון לציון. 

10,000 ילדים מ-350 גנים, בליווי האומן, אבי סביליה, יצרו מיצג ענק של דגל ישראל, עשוי כולו מקפסולות של בקבוקי פלסטיק. לתוך כל קפסולה הכניס כל ילד מתנה אישית קטנה, המהווה ביטוי אישי של מתנה למדינה:  צעצוע, שיר, סיפור או ברכה שנכתבה במיוחד למדינה לרגל יום הולדתה ה- 70.

ביום שני השבוע (9.4.18) הוצג המיצג ברחבת עיריית ראשן לציון בפני אלפי ילדים והוריהם, גננות וסייעות ובהשתתפות צמרת העירייה. המיצג יעמוד ברחבת העירייה, פתוח לציבור, עד ל- 16 באפריל. הציבור מוזמן להגיע ולהתרשם.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "הדגל שלנו הוא החוט המקשר בין עבר, הווה ועתיד. כאן, בראשון לציון, הוא הונף לראשונה ב-1885 ומאז אנו נושאים אותו בגאווה. ילדי העיר ומבוגרים כאחד, שומרים על ההיסטוריה המפוארת של העיר, בכדי להבטיח אותה לדורות הבאים. אני מזמין את כולם ליהנות מהמיצג המקסים ברחבת בניין העירייה".

חיים זרביב, מנכ"ל תאגיד המיחזור אל"ה: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם העיר, שהיא אחת הערים המובילות בקידום נושא מיחזור מיכלי משקה. הפרויקט המיוחד של מיצג דגל ישראל בהשתתפות אלפי ילדי העיר, אשר הושקעו בו מאמצים רבים, מביא לידי ביטוי את ערכי המיחזור והשמירה על הסביבה ביחד עם ציון ייחודי לרגל יום הולדתה ה-70 של מדינת ישראל. נמשיך לפעול לעידוד חינוך הדור הצעיר לשמירה על איכות הסביבה וקידום חשיבות המיחזור בישראל".

לחץ לצפייה בכתבה