פרויקט נטע זכו במקום הראשון בתחרות מיחזור

קטגוריה: רדיו
תגיות: מיחזור בקבוקים, תאגיד המיחזור אל"ה, פעילת מיחזור, איסוף בקבוקים

סער צברי : כבוד לקבוצת פרויקט נטע מהעיר שלנו, הם זכו במקום הראשון בכנס סביבה אלפיים חמישים עשרים חמישים, לשנת אלפיים שמונה עשרה. שמה הם הציגו את recycle go, פתרון חדשני יצירתי להגברת המיחזור בישראל בקרב צעירים ובני נוער. שלום למעיין גברי, רכז תכנית נטע באילת.
מעיין גברי : שלום בוקר טוב סער.
סער צברי : שלום בוקר טוב. בואו נתחיל מהאלף בית, מה זה נטע?
מעיין גברי : טוב, נטע היא בעצם תכנית הנוער של עמותת תפוח, עובדת באילת כבר ארבע עשרה, שתיים עשרה שנה. אני מרכז אותה כבר ארבע שנים, תכנית שבעצם מיועדת לתלמידים מכיתות ה' ועד י"ב ובעצם מעבר להיותה תכנית נוער חברתית, היא גם נותנת מענה טכנולוגי ובעצם מלמדת את החניכים שלנו מקצועות בתחום המחשבים ובניית אתרים ופיתוח אפליקציות ורשתות והרבה דברים שבני הנוער מתחברים אליהם.
סער צברי : אז במסגרת הפרויקט הארצי שיזם תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף עם תפוח ונטע, האילתיים הציגו פתרון שבעצם כבש את כולם וזכה במקום הראשון נכון?
מעיין גברי : נכון מאוד, בעצם השכבה הבוגרת שלנו מט' עד י"ב מעבר עוד פעם לחלק הלימודי, הם גם מתנדבים במסגרת נטע. יש לנו שלושה מסלולי התנדבות, גם בהברחה גם ... מעבדת מחשבים קהילתית ובצוות של יזמות, שבעצם מטרתו ליזום פרויקטים למען הקהילה ובמסגרת צוות ליזמות התלמידי י"ב שלי, מעיין ישראל אופק חכם עידו שאולוף ומישל טוביאס, בעצם העלו רעיון איך בעצם לעזור ולמחזר יותר בקבוקים של ליטר וחצי, שזה בקבוקים בלי פיקדון ... הם חשבו על איזושהי אפליקציה, על משחק שבעצם מבוסס גם על מה שנקרא החווה שהיה פעם, המשחק של בנייה כזו של חווה, ובעצם על ידי מיחזור של בקבוקים הם מקבלים איזשהם נקודות יהלומים כאלה במשחק, שבעזרתו הם יכולים בעצם לפתח ולבנות את העולם שלהם במשחק. המשחק עצמו הוא גם מבוסס על אנרגיה ירוקה, זאת אומרת ככל שאתה רוכש לעצמך יותר כל מיני מוצרים שיוצרים בעצם אנרגיה, אנרגיה ירוקה כמו אנרגיה סולרית, כמו תחנות רוח וכאלה, ובעצם בעזרת המוצרים האלה הם יכולים לשפר את המשחק, כך שהם גם ממחזרים וגם בעצם לומדים איך אפשר לנהל עולם הרבה יותר ירוק וסביבתי יותר.
סער צברי : מעיין, אני מבין שמדובר במשחק אינטראקטיבי בסמארטפון, זה אפליקציה בקיצור לא?
מעיין גברי : נכון בדיוק. זה אפליקציה.
סער צברי : איך נקראת האפליקציה האילתית?
מעיין גברי : recycle go.
סער צברי : בלי להוסיף את המילה אילת, משהו כלום?
מעיין גברי : אני, אתה יודע, בסוף נותן להם את הבמה לבחור את הזה שלהם, והמטרה בסוף שזה גם יהיה משהו ארצי ולא רק מקומי באילת.
סער צברי : בהחלט. אני מניח שזה גם בapss store של אפל וגם ב...
מעיין גברי : האפליקציה עדיין לא מוכנה...
סער צברי : עדיין לא מוכנה?
מעיין גברי : ... זה היה מה שנקרא שלב as it as, השלב שלפני יצירת האפליקציה עצמה, תכנות האפליקציה זה דבר שדורש המון משאבים והמון כסף. גם התחרות עצמה, כולם בעצם הגיעו למצב שהם מציגים את הרעיון, ממש לפרטים, אבל לא במצב שיש אב טיפוס.
סער צברי : מי ישקיע באפליקציה?
מעיין גברי : אנחנו מאוד מאמינים ברעיון הזה, אני באמת חושב שהוא רעיון מצוין ורעיון שבאמת יכול לתפוס. אנחנו גם נהיה בקשר עם ... אילת ונקווה שנמצא פה משקיעים שירצו לקחת את האפליקציה הזאת צעד קדימה.
סער צברי : תשמע, נשמע מעולה, לגמרי פתרון יצירתי שבאמת יאפשר לבני נוער ולצעירים בכלל שמתעסקים כל היום בטלפון, באפליקציות, לעשות משהו שהוא גם כיפי, גם חינוכי וגם הכי חשוב יעזור למיחזור כאן בישראל. תשמע, שים לנו ברקע שהוא ישמע איזה שיר אנחנו שמים לאייטם הזה. כן כן שים ברקע נתחיל. הנה מעיין, שמנו לכם את we are the champions של קווין על המקום הראשון שיהיה לכם. תודה רבה.
מעיין גברי : לגמרי. תודה תודה רבה לך.
סער צברי : מעיין גברי, רכז תכנית נטע באילת, אנחנו נאזין לקווין.

לחץ לשמיעת הכתבה


לחץ להורדת הכתבה