תלמיד כיתה י הציג פתרון להגברת המיחזור

קטגוריה: בתי הספר בעיתונות
תגיות: מיחזור בקבוקים, תאגיד המיחזור אל"ה, פעילת מיחזור, עידוד מיחזור, איסוף בקבוקים

בת שבע לפר : ועכשיו לכנס סביבה 2050 שהתקיים לאחרונה, במהלכו הציגו תלמידי תיכון מרחבי הארץ 4 פתרונות חדשים להגברת המחזור בישראל במסגרת תוכנית נטע, שנערכת ביוזמת תאגיד המחזור א.ל.ה. אחד הפתרונות שהוצגו בכנס שייך לחניכי התוכנית בכפר סבא, שלום לנדב קמר, תלמיד כיתה י' בתיכון כצנלסון, חניך שנה ב' בתוכנית נטע בעיר, מה העניינים? אז קודם כל, מה היא תוכנית נטע, ספר לנו.
נדב קמר : תוכנית נטע זו תוכנית שכבר קיימת 15 שנה, היא מין תוכנית כזאת שמשלבת משחקי חברה וכל מיני דברים דומים עם לימוד טכנולוגיה ואנחנו לומדים דברים כמו תכנות וניהול רשתות. ביחד עם הקטע הטכנולוגי, אנחנו גם עושים דברים חברותיים, כמו להכין עוגות ולבנות דברים ולעבוד בצוותים.
בת שבע לפר : נשמע מגניב. זה קורה בשעות הלימודים?
נדב קמר : זה הכל אחרי שעות הלימודים, בדרך כלל יש לנו חוג שמתחיל ב17:00 ונגמר ב:20:00 או משהו דומה.
בת שבע לפר : ואתם במסגרת התוכנית הזו, נדרשתם למצוא פתרון שיסייע בהגברת מחזור הבקבוקים המשפחתיים בישראל בקרב ילדים ובני נוער, נכון?
נדב קמר : כן, באו אלינו תאגיד המחזור וביקשו ממנו למצוא פתרון שישלב טכנולוגיה כדי לעודד ילדים ובני נוער לצאת למחזר.
בת שבע לפר : אז מה הפתרון שהעלתם?
נדב קמר : בהתחלה, חשבנו לעשות משהו כמו פוקימון גו, שאתה איכשהו אוסף .. וירטואלים, אבל אז לא הצלחנו לשלב את זה עם הקטע של למחזר בקבוק בתוך המחזורית, אז בסוף הגענו ראיון של ליצור מין אלבום קלפים דיגיטלי שמשלב גם רכיב פיזי וגם אפליקציה.
בת שבע לפר : מה זה בדיוק אומר, איך זה עובד?
נדב קמר : רצינו להוסיף חלק מכני לפתח של המחזורית שמציג ברקוד כל פעם שממחזרים בקבוק ואז יש את סריקת הברקוד באפליקציה, אתה מקבל קלף ואז זה נכנס לך לאלבום קלפים דיגיטלי.
בת שבע לפר : יפה, כשהמטרה היא בעצם לסיים ולמלא את כל האלבום הדיגיטלי הזה.
נדב קמר : כן, זה קטע כזה של איסוף קלפים, כמו שהיו עושים פעם.
בת שבע לפר : אני זוכרת, מה זאת אומרת? בתור ילדה, אני זוכרת שאספנו קלפים גם של דמויות מכל מיני תוכניות טלוויזיה, קבוצות כדורגל, כאלה דברים.
נדב קמר : זה בדיוק מה שתכננו ורצינו לקרוא לאפליקציה שלנו "גיבורים", אני די בטוח וזה היה קטע של לאסוף דמויות שאנחנו היינו ... למלא אלבום קלפים דיגיטלי שאתה יכול גם להשוות אותו לחברים שלך.
בת שבע לפר : אז מה הסטטוס בעצם של האפליקציה עכשיו?
נדב קמר : עשינו את זה במסגרת תחרות ... מול היזמות של נטע נגד הישובים האחרים. בסופו של דבר, אנחנו לא אלה שניצחנו, אבל יכול להיות שבכל זאת, יממנו את התוכנית שלנו.
בת שבע לפר : נשמעת אפליקציה מגניבה ובטח כשתדבר לילדים ובני נוער, זאת אומרת שוב נסביר, כל פעם שאני מגיעה למחזורית כדי להשליך את בקבוק הפלסטיק המשפחתי, אני פשוט מצמידה את האפליקציה, את הטלפון לאותו מסך שיהיה מותקן על המחזורית ובעצם, בעזרת קריאת הברקוד, אני בעצם אקבל קלף לאותו אלבום דיגיטלי. מה קורה אגב שממלאים את האלבום?
נדב קמר : התוכנית נראה לי הייתה להוסיף כל הזמן קלפים חדשים, כמו עוד משחקים מאותו סוג.
בת שבע לפר : וכך אני בעצם מתקדמת בין משחק למשחק?
נדב קמר : יהיו אני מניח,אוספים שונים או לקלפים שאפשר להשיג אותם רק בזמן מסוים של השנה. יהיה גם קטע תחרותי, כי אתה רואה את כל הקלפים של החברים שלך, אבל אתה רוצה להשיג אותם.
בת שבע לפר : באמת כל הכבוד על הרעיון ואני מאוד מקווה שיש כמה מפתחים של אפליקציות שמאזינים לנו עכשיו והתלהבו כמוני מהאפליקציה, מהרעיון שלכם, אנחנו נאחל לכם המון בהצלחה וכמובן, תעדכן אותנו כשנוכל להוריד את האפליקציה כן? נדב קמר, תלמיד כיתה י' בתיכון כצנלסון בכפר סבא, חניך בתוכנית נטע, אני מאוד מודה לך על השיחה הזו ושיהיה לכם המון בהצלחה.


לחץ להורדת הכתבה