בבית הספר אספו בקבוקים ואת הפדיון תרמו

קטגוריה: רדיו
תגיות: מיחזור בקבוקים, תאגיד המיחזור אל"ה, מיחזור בקבוקים, מיחזור בבתי ספר

יריב מרקו, אביו של טל, בן 12 חולה סרטן: על מנת שטל יוכל לחיות בביתו עם משפחתו, הוא זקוק למעלון. מאז פרסום הסיפור, הגיעו הרבה תגובות של הציבור. נועה אשל, מורה מבי"ס ביקנעם: בבית הספר אספו בקבוקים למיחזור והעבירו את הפידיון לתרומה.

יואב מינץ : שש שלושים וארבע, והמילה החשובה היא כאן "..." והשיר הזה הרי לא סתם מקדים את הנושא הבא שלנו. אז נאמר שלום ובוקר טוב ליריב מרקו, בוקר טוב יריב.
יריב מרקו : בוקר טוב.
יואב מינץ : אביו של טל, טל בן אחד עשרה, חולה סרטן, אנחנו דיברנו כאן ביום ראשון האחרון , והסיפור הזה פורסם לראשונה ביום שישי שעבר בידיעות אחרונות.
והוא בעקבותיו אנחנו דיברנו על כך שיש צורך, כדי שטל יוכל להיות עם משפחתו, בבית שלכם עם שלומי, יש צורך בסך הכל במעלון, מעלון שיוכל לעזור לו לעלות, לרדת, להתנייד בחדר המדרגות, מאז הרבה מאוד תגובות, הרבה מאוד תגובות של הציבור, יריב, קודם כל, מה שלומו של טל כרגע?
יריב מרקו : אה... שלומו של טל יציב, אגב, הוא בן שתיים עשרה נכון לאתמול.
יואב מינץ : עד מאה ועשרים.
יריב מרקו : אה... וזהו, אני רציתי לשתף את ה...
יואב מינץ : תספר לנו קצת על ה... בלי שמות כמובן, על תגובות של אנשים שבאו ותרמו, ו... הגיבו, ילדים, תלמידים ומוריםן ואנשים, תן לנו ככה שתיים שלוש דוגמאות ככה, שאתה יכול לספר לנו יריב.
יריב מרקו : קיבלתי טלפון לפני יומיים ממורה בבית ספר ביוקנעם, ו... אמרו לי שהם רוצים לתת לטל מתנה, כאשר הם אספו במשך כל השנה בקבוקים, הם אמרו שהם רוצים את הפדיון של הבקבוקים לתת לטל מתנה, ושהם יגיעו אליו לבית הספר... שהם יגיעו...
יואב מינץ : לבית החולים.
יריב מרקו : לטל לבית החולים, ואכן הם הגיעו אתמול, המורה ועוד שלושה תלמידים, ונתנו לטל את הפדיון של הבקבוקים והביאו לו גם כן ציורים...
יואב מינץ : שזה כמה מאות שקלים, אבל אני רוצה לומר כאן בוקר טוב למורה. נועה אשל.
נועה אשל : בוקר טוב.
יואב מינץ : בוקר טוב נועה.
נועה אשל : בוקר טוב. בוקר טוב.
יואב מינץ : מרגש מאוד לשמוע, איך התחברת, שמעת את הסיפור המרגש של משפחת מרקו, שטל ויריב ואושרת האימא, שגם היא עצמה חולת סרטן, ואיך החברת לזה?
נועה אשל : דרך הכתבה בעיתון. הם אמרו לי המשפחה שלי, האישית, הראתה לי את הכתבה בעיתון, והיינו... אנחנו בדיוק בסוף שנה, ואנחנו צריכים לתרום את הכסף, והילדים כל השנה דיברו בכיתה, שהם רוצים לתרום לצעל בעלי חיים או לתנו לחיות לחיות...
יואב מינץ : אגב, באיזו כיתה, איזה גיל זה?
נועה אשל : כיתה דל"ת.
יואב מינץ : דל"ת בסך הכל. איך את מחברת ילדים בכיתה דל"ת, לסיפור כל כך קשה?
נועה אשל : מאוד פשוט ומאוד... כמו הילדים שלי, כמו בבית. באתי עם הכתבה, עם הסיפור עצמו והקראתי להם.
יואב מינץ : אני חושב ש... שלפני שבאת עם הסיפור והכתבה , קודם כל באת עם הלב, נכון?
נועה אשל : לגמרי, רק עם הלב. אה... ובמקרה הזה אני נתתי להם לבחור ,אפילו היה לי את הזמן לשאול אותם מה הם רוצים לעשות עם הכסף, הם אוטומטית אמרו שאנחנו רוצים לעזור ולתרום לילד.
יואב מינץ : איך מבחינתכם היה המפגש אתמול בבית החולים עם טל והמשפחה? איך הרגישו הילדים?
נועה אשל : הילדים קצת... בכל זאת, זה לא מראה שהם רואים כל יום, הם היו נהדרים, אומנם קצת היה קשה להם להיכנס או... הם לא ממש דיברו בהתחלה, אבל הם מאוד התקרבו אליו ונתנו לו את המתנות, אחד אחרי השני.
ו... הם חיכו לתגובה, והם הבינו שקצת קשה לקבל תגובה, אבל... הוא עשה להם לייק עם האצבע, וזה פה הם נפתחו, לא היינו שם הרבה זמן, טל היה מאוד עייף, ראו את זה עליו, יצאנו החוצה, נתנו לו את כל מה שצריך, את כל מה שהבאנו, בלונים ועוגה, היה מאוד מרגש.
יואב מינץ : יריב... אחרי שנגמר הביקור והמורה והילדים הלכו, איך הגיב טל?
יריב מרקו : כפי שציינה נועה, טל לא כל כך מרבה לדבר, אבל אני תמיד אומר לכל אחד, שטל מרבה לשמוח ולחייך בדרך המיוחדת שלו.
נועה אשל : נכון.
יואב מינץ : מה... איך הוא... הוא אמר משהו, הוא.. .איזושהי תגובה, משהו שאתה יכול לספר על התגובה שלו?
יריב מרקו : כן, היא ציינה, הוא קודם כל אמר להם תודה, סימן להם בשפת הסימנים לייק, ועכשיו.. הם גם כן, עשה להם גם כן שלום עם חיוך, כשהם הלכו, זאת הדרך שלו.
יואב מינץ : אני מבין יריב שהייתה גם התנהלות מאוד מרגשת של תלמידים בשלומי, נכון?
יריב מרקו : כן, גם בישוב שלומי...
יואב מינץ : סתפר לנו מה היה שם.
יריב מרקו : אתמול היה בזאר בכל בתי הספר בשלומי, בין צבי, רב מימון ואורט, ו... גם כן נרתמו לחשם כל הילדים, ומכרו דברים, וכל הפידיון של הבזאר הזה גם כן הועבר אלינו, פדיון לא קטן, גם כל תושבי שלומי, בצורה מאוד מאוד מפתיעה, נרתמו לטובת האירוע הזה, מכל הבחינות.
יואב מינץ : ביום ראשון אמרת לי בשיחה שלנו, שלפי מה בדקת, עלותפ של המעלון הזה, בין שמונים לתשעים אלף שקלים, אני מבין ש... אם אני מבין נ כון, עד עכשיו, כשמונים אלף שקלים נאספו או שתקן אותי אם אני טועה.
יריב מרקו : לדעתי זה מגיע ממש לסכוםן הזה, כן.
יואב מינץ : קודם כל זה מרגש מאוד לשמוע, ואני מאוד מקווה שנצליח ממש בקרוב, כבר לממש את התרומה הזאת, כדי לבנות ולרכוש ולפנות למי שצריך. נועה, אני רוצה לשאול אותך לפני סיום, מה אתם מתכוונים לעשות עם כל החוויה הזאת, אצל הילדים, כי הילדים ממש עומדים לסיים את שנת הלימודים, אוטוטו, איך ממנפים את זה לחוויה חברתית, חוויה מה שנקרא בונה להמשך, לקשר של הילדים, לתחושה שלהם, גם לאחרים שלא היו אבל שותפים לעניין?
נועה אשל : ואוו. עוד לא ממש חשבתי על זה, קודם כל אמרתי להם שנבוא היום בבוקר, ונספר להם איך היה ומה היה, וכל השתלשלשות העניינים מסביב. כמובן ש... אתמול העברתי את זה למנהלת בית ספר, זאת גאווה בית ספרית.
יואב מינץ : בוודאי.
נועה אשל : אני חייבת להגיד שאת הבקבוקים אספו... זה פרויקט שכל כיתה בוחרת לה פרויקט בתחילת שנה וצריכה לממש אותו לאורך כל השנה.
יואב מינץ : כן.
נועה אשל : ואת הבקבוקים האלו נאספו על ידי כל ילדי הבית ספר.
יואב מינץ : רק נגיד את שם באמת בית ספר, כי זאת באמת לגאווה.
נועה אשל : תדהר.
יואב מינץ : כן, בית ספר תדהר ביוקנעם, יפה מאוד.
נועה אשל : נכון. בעצם זה... עשינו איזה סוג של תחרות בין הכיתות ובעצם כל התלמידים היו חלק מאסיפת הבקבוקים הזאת.
יואב מינץ : נועה אשל, מורה מיוקנעם, בבית ספר תדהר עם התלמידים המקסימים שלך, אנחנו מסירים את הכובע, מחבקים את כולכם על ההירתמות שלכם, ושתמיכו לעשות דברים יפים.
נועה אשל : תודה רבה.
יואב מינץ : יריב... יריב מרקו, אביו של טל, בן שתיים עשרה צריך לומר, עד מאה ועשרים, לשתיים עשרה נוסיף אפס, והלוואי עד מאה ועשרים, לך ולאושרת, שיהיה המון המון, המון כחוחות במי ובשם כל עובדי רדיו צפון, ממש מודה לכם על השיחה הזאת.
הנה רוחמה רז מצטרפת גם היא אליכם ואלינו עם חלומות , שכולם תצליחו להגשים את החלומות, תודה רבה לכם על השיחה הזאת.
יריב מרקו : תודה.
יואב מינץ : להתראות, ביי.

לחץ לכתבה המלאה ולצפייה


לחץ להורדת הכתבה