- דף זמני, האתר בבנייה -

אודות

תאגיד המיחזור אל"ה (איסוף למען הסביבה), הינו תאגיד פרטי הפועל ללא כוונת רווח כדי לקדם את מחזור מכלי המשקה בישראל משנת 2001. התאגיד מחויב להשקיע את כל משאביו ונכסיו לקידום האיסוף והמחזור, מספק שירותים ליצרנים וליבואנים, ומסייע להם לקיים את החובות החלות עליהם במסגרת חוק הפיקדון.

מכלי משקה החייבים בפיקדון:

רשתות סופרמרקטים ובתי מרכול- כל סניף סופרמרקט או בית עסק הגדול מ-28 מ"ר והמוכר משקאות שנכללים תחת חוק הפיקדון מחויב לקבל את מכלי המשקה הריקים ולהשיב את דמי הפיקדון לצרכן (במגבלה של עד 50 מכלי משקה). לקריאת חוק הפיקדון המלא- לחצו כאן

הבהרה: בית עסק שמוכר מכלי משקה החייבים בפיקדון, מחויב גם לקבל כאלו בחזרה מצרכן שמעוניין להחזיר אותם. זה כולל כמובן סופרמרקטים, אבל גם מכולות, פיצוציות ואפילו חנויות נוחות. אסור למקומות הללו לסרב להחזיר לצרכן את הכסף שלו ואסור להם גם להגביל את שעות קבלת המכלים לשעות או ימים מסוימים. אם המקום פתוח ועובד, ונכנס להגדרות, הוא חייב לקחת את המכלים ולהחזיר לצרכן את כספי הפיקדון.

במקרה ונתקלתם בסירוב- יש לפנות לשם הגשת תלונה לפניות הציבור במשרד להגנת הסביבה: טלפון- 073-2733350/1, דוא"ל-  pniot@sviva.gov.il

לא תאמינו עד כמה אתם פראיירים: דרשו את הכסף שלכם בחזרה (וואלה, 04/04/2021)- https://finance.walla.co.il/item/3424184


תחנות מחזור עירוניות-
התאגיד מפעיל באופן וולונטרי ברחבי הארץ מספר תחנות מחזור עירוניות- שנועדו לתת מענה זמין ונוח לציבור. אנא תשומת ליבכם כי בכמות השבה של 500 מכלי משקה ומעלה יש להציג תעודה מזהה. ניתן להשיב עד 2,000 מכלי משקה ולקבל 30 אג' במזומן עבור כל מכל משקה החייב בפיקדון.

"כולם קוראים לי שלמה בקבוקים": האיש שאוסף פחיות למען ילדים חולי סרטן (כאן, 27/04/2021)- https://www.kan.org.il/Item/?itemId=104670


שרותי איסוף-
כל אחד/ת רשאי להתקשר עם תאגיד המיחזור אל"ה, להצטרף כלקוח ולקבל שירותי איסוף. השירות ניתן ללא עלות כספית, אך מותנה בעמידה בנהלי ההתקשרות ובין השאר, באיסוף כמות מינימום של מכלי משקה. לפרטים נוספים ורישום ניתן להוריד טפסי הצטרפות או ליצור קשר עם מוקד השירות 1-700-700-310.


בקבוקי פלסטיק משפחתיים-
 נאספים באופן וולנטרי באמצעות כ-23,000 מיחזוריות הפרוסות ברשויות ברחבי הארץ. פינוי הבקבוקים ממתקני המחזור והבאתם למחזור מתבצע ע"י קבלני משנה אשר נבחרו ע"י הרשויות המקומיות ובאחריותן.

נגישות