- דף זמני, האתר בבנייה -

אודות

תאגיד המיחזור אל"ה (איסוף למען הסביבה), הינו תאגיד פרטי הפועל ללא כוונת רווח כדי לקדם את מחזור מכלי המשקה בישראל משנת 2001. התאגיד מחויב להשקיע את כל משאביו ונכסיו לקידום האיסוף והמחזור, מספק שירותים ליצרנים וליבואנים, ומסייע להם לקיים את החובות החלות עליהם במסגרת חוק הפיקדון.

מכלי משקה החייבים בפיקדון:

רשתות סופרמרקטים ובתי מרכול- כל סניף סופרמרקט או בית עסק הגדול מ-28 מ"ר והמוכר משקאות שנכללים תחת חוק הפיקדון מחויב לקבל את מכלי המשקה הריקים ולהשיב את דמי הפיקדון לצרכן (במגבלה של עד 50 מכלי משקה). לקריאת חוק הפיקדון המלא- לחצו כאן

הבהרה: בית עסק שמוכר מכלי משקה החייבים בפיקדון, מחויב גם לקבל כאלו בחזרה מצרכן שמעוניין להחזיר אותם. זה כולל כמובן סופרמרקטים, אבל גם מכולות, פיצוציות ואפילו חנויות נוחות. אסור למקומות הללו לסרב להחזיר לצרכן את הכסף שלו ואסור להם גם להגביל את שעות קבלת המכלים לשעות או ימים מסוימים. אם המקום פתוח ועובד, ונכנס להגדרות, הוא חייב לקחת את המכלים ולהחזיר לצרכן את כספי הפיקדון.

במידה והציבור נתקל בסירוב, ניתן לפנות למוקד פניות הציבור במשרד להגנת הסביבה:
מוקד הפיקדון לצרכנות תוכלו לכתב אותנו בדוא"ל: Ela@elas.co.il על מנת שנוכל לעקוב אחרי פנייתכם.

לא תאמינו עד כמה אתם פראיירים: דרשו את הכסף שלכם בחזרה (וואלה, 04/04/2021)- https://finance.walla.co.il/item/3424184

"כולם קוראים לי שלמה בקבוקים": האיש שאוסף פחיות למען ילדים חולי סרטן (כאן, 27/04/2021)- https://www.kan.org.il/Item/?itemId=104670


שרותי איסוף-
כל אחד/ת רשאי להתקשר עם תאגיד המיחזור אל"ה, להצטרף כלקוח ולקבל שירותי איסוף. השירות ניתן ללא עלות כספית, אך מותנה בעמידה בנהלי ההתקשרות ובין השאר, באיסוף כמות מינימום של מכלי משקה. לפרטים נוספים ורישום ניתן להוריד טפסי הצטרפות או ליצור קשר עם מוקד השירות 1-700-700-310.


בקבוקי פלסטיק משפחתיים-

לצורך יעילות השירות, פיתחנו עבורכם פורטל פניות לתאגיד.

החל מיום 12/12/2021 בקשות לאיסוף מיכלים ותגבור שקים יבוצעו אך ורק דרך הפורטל.

לנוחיותכם, מצורף גם סרטון הסבר על השימוש בפורטל.

לתמיכה טכנית ניתן לפנות לשירות הלקוחות התאגיד בטלפון שמספרו 1700-700-310

להפעלת הפורטל יש ללחוץ  : כאן    

שם משתמש: מס' לקוח בתאגיד

סיסמה: ח"פ או ת"ז

להפעלת סרטון הדגמה לשימוש בפורטל יש ללחוץ: כאן  

נגישות